16 Mart 2015 admin

E-Ticaret Nasıl Yapılır ?

E-Ticaret Nasıl Yapılır ?

E-Ticaret Nasıl Yapılır ?

E-Ticaret Nasıl Yapılır ?

E-Ticaret nasıl yapılır ? sorusuna bu yazımızda sizlere cevap vermeye, ve sizleri daha fazlasıyla bilgilendirmeye gayret edeceğiz.Öncelikle E-Ticaret Nedir ? yazımızı okumadıysanız okumanızı tavsiye ediyoruz.E-Ticaret son yıllarda real mağazaların yerini almış Sanal Mağazalardan oluşan bir yapıdır.Özellikle son 10 yılda artan satış rakamları ve hem üretici ile tüketicinin buluşması, bir çok unsurda iki tarafında lehine olan sonuçlar, olan ilgiyi arttırdı ve insanları E-Ticaret‘e yönlendirdi.

E-Ticaret nasıl yapılır ? diye soran bir kişiye, aslında sorulacak sorularda var.Verilecek çok cevapta var.Öncelikle E-Ticaret yapabilmek için, internet ortamına, sanal dünyaya, sosyal medyaya, arama motorlarına, reklamcılığa, yazılıma, ve bir çok şeye uzak olmamak gerekiyor.Argo tabirle, dımdızlak bir şekilde E-Ticaret nasıl yapılır ? diye soracak olursanız, ” sen yapamazsın ” cevabını almanız çok yüksek bir ihtimaldir.E-Ticaret yapmak için bir çok seçenek vardır.Biz sizlere hiç bir bilgisi olmayan birinin anlayabileceği bir şekilde anlatmaya çalışacağız, biliyoruz ki E-Ticaret‘i gerçektende iyi bilen fakat bu sektörün içinde yer alamamış kişiler mevcut, belki onlardan birisiniz ve yazımızı okurken bunu bende biliyorum diyebilirsiniz.

E-Ticaret yapmak için öncelikle satışını yapacağınız ürünlerinizin olması gerekiyor.Burada ürünlerin, üreticisi olmanız, ithalatçısı olmanız veyahut distribütörü olmanız sizin için ekstra avantaj sağlar.
Bunların yanında Al-Sat yaparakta ürün satışı gerçekleştirebilirsiniz.Peki bu ürünleri pazarlamaya başlamadan önce, nerede, nasıl yapacaksınız ? Öncelikle satışa sunacağınız ürünleri, “x” firma veya şahıslar da pazarlıyorsa, fiyat analizi ve satış analizi yapmanız gerekecek.Tüm ürünlerinizin analizlerini gerçekleştirdikten sonra, kâr marjları ve potansiyel masraflarınızıda düşünerek size geri dönüşün kârlı olup olmayacağını hesap etmeniz gerekiyor ki bu işin can alıcı noktasıdır.

Ürünlerinizi pazarlarken, iyi hazırlanmış ilanlar, resimler ve alım yapmayı teşvik edecek çalışmalar ile bir adım daha öne geçmiş olursunuz.Tüm bunlar yapıldıktan sonra sizin için geriye kalan bunları satışa sunabileceğiniz bir Web Sitesi olacaktır.E-Ticaret Sitesi çöplüğü olmuş bir ülke olarak, seçim yaparken gerçekten de dikkatli olmak gerekiyor.E-Ticaret Sitesi ihtiyacınız olduğunda öncelikle kaç adet ürünle, nasıl bir hedefinizin olduğu sorulur.Buna orantılı olarak sizlere o altyapıda bir E-Ticaret Sitesi hazırlanır.Verdiğimiz E-Ticaret Sitesi hizmetlerinde buna özellikle dikkat ediyoruz.Burada 1500-2000 TL gibi rakamlardan başlayarak bir maliyet oluşur.Bu sadece E-Ticaret Sitesi maliyetidir.Ekstra reklam maliyetleri ile bu rakam dahada yükselebilir, bu müşterinin talebiyle alakalı olan bir durumdur.
E-Ticaret Sitesi kurulduktan sonra ürünler satışa açılır, ve satış yapmaya başlanır.Ama iş burda bitmeyecektir. Devamını sonraki yazılarımızda bulabilirsiniz…

Share
Tagged: , , , ,