E-Ticaret Nasıl Yapılır ? Sanal Mağaza

E-Ticaret Nasıl Yapılır ? , Sanal Mağaza

E-Ticaret Nasıl Yapılır ? , Sanal Mağaza

E-Ticaret Nasıl Yapılır ? , E-Ticaret, Sanal Mağaza, Online Satış

E-Ticaret Nasıl Yapılır ?  sorusuna bu yazımızda sizlere Sanal Mağaza seçeneği ile ilgili bilgiler vermek istiyoruz. Reel Mağazaların yerini artık Sanal Mağazalar alıyor, sanırım sizde bu ikiliyi sık sık duymaya başlamışsınızdır. Sanal Mağazalar, Real mağazalardan daha avantajlı olduğu için günümüzün ve geleceğimizin satış kanalları olacağını gösterdi.

 

Peki Sanal Mağaza’ya nasıl sahip olunabilir ? Online Satış yapmak için Sanal Mağaza sahibi olmak gerekiyor mu? Sanal Mağazalar Online satış yapılabilecek yerlerin genel adıdır. Sizin için oraya sahip olmak değil, oradan satış yapabilmektir önemli olan. Zaten Sanal mağazalara 1.elden sahip olmanızda gerekmiyor. Bazı satış kanalları ile belli komisyonlar ve ücretler ödeyerek, bir mağaza kiralayabiliyor, ve oranın mevcut potansiyeli ile satışlar yapabiliyorsunuz. Ancak her zaman potansiyeliniz dahilinde kendi Sanal Mağazanızı oluşturmanız, sizin için çok daha sağlıklı bir karar olacaktır. Pazaryerleri ile başlayıp kendi E-TİCARET sitenizde deneyiminizi değerlendirebilirsiniz.

Satış rakamları ve ödenen ücretler haddini aştığında kendi Sanal Mağaza’nıza sahip olmak sizin için daha mantıklı olabilir. Bunun muhakemesini kendiniz, ve uzman e-ticaret yöneticiniz yapabilir.

Sanal Mağaza’nızı kendi bünyenizde kodlayarak, Sanal Mağaza’nın arka plandaki işlerini yürütecek gerekli ekibi sağlayarak, kendiniz oluşturabilirsiniz. Veyahut herhangi bir E-Ticaret Sitesi oluşturan firma ile çalışabilir, bütün altyapıyı oluşturabilir, sadece ürün yönetimini kendi bünyenizde sağlayabilirsiniz. Reel Mağaza ve Sanal Mağazanızın ikisini bir arada yürütmeniz perakende sektörü için müşterilerin tercih ettiği, ayrıca sizin de çoklu kanalda pazarlama yapabilme imkanını elde etmeniz adına vazgeçilmez olmalıdır. Her iki platformda da rakipleriniz ve ona göre değişen stratejileriniz olmalıdır. Reel mağazadan farklı olarak sanal mağazanızda reklamlarınızın çoğu dijital ortamda olmaktadır. Ayrıca çalıştığınız personelinizin işinin ehli olması gerekmektedir.

Sanal Mağaza kısaca E-Ticaret Sitesi ile bir seçenek olarak E-Ticaret Nasıl Yapılır ? sorusuna cevap bulmuş olduk. Daha sonraki yazılarımızda, diğer alternatif satış kanalları ile ilgili görüşmek dileğiyle..

 

Kelimeler : E-Ticaret Nasıl Yapılır ? , E-Ticaret, Sanal Mağaza, Online Satış

Share
Tagged: , , ,