24 Nisan 2015 admin

E-Ticaret SEO

E-Ticaret SEO, E-Ticaret, SEO

E-Ticaret SEO, E-Ticaret, SEO

E-Ticaret SEO, E-Ticaret, SEO

E-Ticaret ile alakalı bilgiler vermeye devam ederken, bizce verdiğimiz bilgiler arasında sizin için en önemli olanlardan bir tanesine geldik. E-Ticaret SEO , bu ikisini yan yana pek kullanan var mıdır, yok mudur bilinmez ama bence bu yazımızdan sonra E-Ticaret SEO ile alakalı daha çok bilgi almak isteyecek, ve daha derinlemesine araştırmalar yapmak isteyeceksiniz.

SEO (Search Engine Optimization) günümüzün sadece E-Ticaret Sitelerinin ihtiyacı olan birşey değil, bütün web sitelerinin ihtiyacı olan bir optimizasyondur.En çok kullanılan Arama Motoru Optimizasyonu ise Google SEO diye kısaltılan Google Arama Motoru Optimizasyonudur.

E-Ticaret’in ne olduğunu bilmiyor iseniz bu makaleye yanlışlıkla gelmiş olabilirsiniz.Bunun ile ilgili E-Ticaret Nedir ? yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz.

SEO bir çok kritere bağlı bir optimizasyondur.Tek başına herhangi bir kriter ile SEO yapılması mümkün değildir.Her web sitesinin ihtiyacı olması yanında E-Ticaret sitelerinin ise daha çok ihtiyacıdır.
Zira E-Ticaret yapan web sitelerinin satış yapması gerekiyor, bunun içinde potansiyellerine ulaşmaları gerekir.Bu potansiyellere ulaşmanın bir çok yolundan en sağlıklı olanı SEO‘dur.

E-Ticaret SEO ‘su yapılırken bir kaç ipucu ile yeni başlayanlara bilgiler vermek istiyoruz.
Öncelikle E-Ticaret Sitenizin kurulumundan başlayarak, tasarımından, düzenine kadar kendi bünyenizde ise yazılımcılarınıza, kendi bünyenizde değilse E-Ticaret Site sağlayıcınıza iş düşüyor.

E-Ticaret Sitesi kurulurken, Arama Motorlarına uyumlu olarak kodlanması çok mühim bir konudur.
Çünkü bu yapılmazsa, daha sonra yapmaya çalışacağınız bir çok şeyi yapamayabilir veya yapsanız bile bir sonuç alamazsınız.Bununla beraber sitenizde girişini yaptığınız her ürüne ait bir başlık, açıklama ve anahtar kelime seçmek ve bunu gerek ürün açıklaması kısmından, gerekse meta tag’lar diye adlandırdığımız site kodlaması ile oluşturulan bölümlerden Arama Motorlarına bildirilmesi gerekir.

Site içerisindeki link yapısı ile ürün girişlerinde yaptığınız bu çalışmalar bir nebze sizi rahatlatacaktır.
Daha çok E-Ticaret SEO yapmak için, sitenizin URL yapısına dikkat etmeli burada karmaşık linklemelerden ve URL yapısından kaçınmalısınız.Buda yine E-Ticaret site sağlayıcınızla alakalı bir durumdur.

E-Ticaret SEO, E-Ticaret, SEO yapılacaksa genelde binlerce ürün satışı gerçekleştiren sitelerden bahsettiğimiz için, genel bir SEO çalışması yapılması gerekiyor.Burada çok daha Profesyonellik isteyen konular var, işte o konuların eğitimini almak, tecrübe edinmek gerekiyor..Bazen işi uzmanına bırakmak gerekiyor kısacası 🙂

Diğer yazılarımızda SEO ile alakalı bilgiler vermeye, E-Ticaret ile SEO’yu birleştirerek size faydalı olmaya çalışacağız..

Kelimeler ; E-Ticaret SEO, E-Ticaret, SEO, Google SEO

Share
Tagged: , , , ,