22 Mayıs 2015 admin

Mobil E-Ticaret Mobil E-ticaret Sitesi

Mobil E-Ticaret

Mobil E-Ticaret

Mobil E-Ticaret

Mobil E-Ticaret , adındanda anlaşılacağı üzere E-Ticaret’in mobil olarak kullanılmasına denir.
Peki mobil e-ticaret ile alakalı daha geniş bilgiye nasıl sahip olunabilir ? Mobil e-ticaret’in size kazandırdıkları ne olabilir ? Mobil e-ticaret’in bilmediğiniz faydaları nelerdir ? Bu yazımızda sizlere bunlar ile alakalı bilgiler vermeye çalışacağız.

Öncelikle son yıllarda teknolojinin gelişmesi, E-Ticaret’i çok daha iyi bir duruma getirmiştir. Aynı zamanda insanlar telefonlar aracılığı ile hayatlarını bir nevi teknolojiye bağlamış durumdalar…
Türkiye dünyada en çok Cep telefonu kullanan ülkeler arasında 15.sırada yer almaktadır, 77 milyon nüfusa sahip ülkemizin güzel insanları, 68 milyon cep telefonu kullanımına sahiptirler.(Bu bilgi Wikipedia.org’tan 2013 verileri aracılığı ile alınmıştır.)

Mobil E-ticaret Sitesi

Dediğimiz gibi 77 milyon nüfusa sahip ülkede 68 milyon cep telefonu kullanımı var, ve son zamanlarda özellikle her yerde telefon kullanımının dozunu aştığı tartışılmaz bir gerçektir. Bugün sosyal alanların hepsinde, toplu taşımalarda, insanların yanlarında arkadaşları olsun veyahut olmasın ellerinde telefon ile uğraştıklarına şahit olmaktayız. Telefon kullanımı mobil e-ticaret’i daha cazip hale getiren sebeplerden biridir.
Normalde desktop (masaüstü) olarak tasarlanan e-ticaret sitelerine, mobil cihazlardan (telefon, tablet vb.) giriş yapıldığında, mobil uyumlu olmamaları neticesinde, sitenin genel görünümünde ve yerleşiminde bozukluklar olduğu görülecektir. Bu da kullanıcıyı buradan alışveriş yapmamak konusunda ikna etmek için çok ciddi bir sebeptir.

Bozukluk olmasa bile, kullanım açısından kolay olmaması ve kullanıcının yakınlaştırma-uzaklaştırma hareketleriyle alışveriş yapmaya çalışması, yine alışverişten vazgeçmesine, siteyi terketmesine sebep olacaktır. Burada yapılması gereken önemli bir durum, E-Ticaret yapımına başlanırken, sitenin mobil uyumlu olmasına dikkat etmektir. Böylelikle cep telefonu veyahut mobil cihazlar ile potansiyel müşterilerinizi kaçırmamış olacaksınız. Bu sebeple Mobil E-ticaret Sitesi kesinlike vazgeçilmez olacaktır.

Mobil uyumlu olması ile birlikte, bütün cihazlara uyumlu bir E-Ticaret Sitesi kurdurmak, internetin olduğu heryerden sıkıntısız bir şekilde sitenizden alışveriş yapılmasına rahatlıkla olanak sağlayacaktır.
Bu da satışlarınızı tatmin edecek şekilde arttıracaktır. Son Google güncellemeleri ile beraber mobil uyumlu olmayan sitelerin, olan sitelere oranla daha düşük sıralamalara sahip olacağını söylemeyi de unutmamalıyız.

Bu da Google’ın istediği şekilde bir site kurmak ve SEO çalışması yaptırmaktan geçiyor. Biz Profesyonel SEO çalışması sunduğumuz sitelerin hepsine mobil uyumlu site desteği de sağlayarak, bu konuda kendilerini uyarıyoruz. Yeni bir E-Ticaret sitesi kuracaksanız, kesinlikle mobil uyumlu olmasına dikkat ediniz. Profesyonel E-Ticaret sitesi sahibi olmak istiyorsanız, iletişim formlarımız ve telefonlarımız size hizmet etmeye başlayacaktır…

Share
Tagged: , , ,